jak mierzyć miejsce na schody

Aby mogli Państwo poprawnie wypełnić formularz zapytania o cenę wykonania schodów, powinniście wiedzieć jak zmierzyć miejsce, w którym planujecie schody.

Elementy, które należy zmierzyć:

  • szerokość otworu w stropie,
  • długość otworu w stropie,
  • grubość stropu – powinna uwzględniać grubość podłogi,
  • wysokość od podłogi do podłogi na piętrze.
  • wymiary pomieszczenia.

Wymiary podajemy w centymetrach.

Wymiary powinny uwzględniać grubość podłogi, gdyż konstrukcja schodów montowana jest na podłogę.

Zaufaj profesjonalistom

Wymiarowanie schodów nie jest łatwym zadaniem, dlatego najlepiej zlecić to profesjonaliści. Chętnie podejmiemy się tego zadania, aby przygotować dla Ciebie idealnie dopasowane do potrzeb schody Opole. Osoby bez doświadczenia mogą mieć z tym dużą trudność, ze względu na brak znajomości określonych parametrów wpływających na komfort użytkowania.

Dokładne planowanie i pomiary

Planowanie tego, jak będą wyglądały schody, jakie będą miały wymiary możemy rozpocząć, gdy zostanie wykonany i wykończony otwór na schody. Istotna jest wtedy wysokość od podłogi do stropu, a także grubość stropu. Proces należy przeprowadzić bardzo dokładnie, co do milimetra, aby schody dębowe Opole idealnie wpasowały się w przygotowaną pod nie przestrzeń.

Jak wygląda mierzenie wysokości i wymiarów otworu?

Przy przyjmowaniu zamówień na schody jesionowe Opole interesują nas następujące wymiary otworu schodowego:

  • szerokość otworu w stropie,
  • długość otworu w stropie,
  • grubość stropu,
  • wysokość mierzona od podłogi do podłogi na górze.

Istotne jest, aby przy pomiarach uwzględnić także długość samych schodów, czyli realne miejsce przez nie zajmowane.

Najczęściej pomiary otworów na schody wykonuje się przy użyciu bardzo dokładnych urządzeń laserowych, co minimalizuje ryzyko pomyłki. Nasz pracownik dokonuje pomiaru dwukrotnie, w celu sprawdzenia dokładności gwarantującej realizację właściwego zamówienia. schody Wrocław są dzięki temu idealne wpasowane w otwór.

Jakie schody dębowe Wrocław są najwygodniejsze w użytkowaniu?

Na komfort użytkowania schodów wpływ ma przede wszystkim szerokość i wysokość stopni, oprócz oczywiście jakości wykonania oraz zastosowanych materiałów.

Standardowo przyjmuje się, że wygodna wysokość stopnia to 15-18 cm. Natomiast w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym normy uwzględniają konieczność wykonania stopni o wysokości 18-19 cm. Maksymalnie stopień może mieć natomiast 20 cm, ale najczęściej ten wymiar wykonuje się w piwnicach czy na strychach.

W przypadku szerokości stopni mowa o wymiarach w granicach 29-32 cm.