Przede wszystkim wygodne, trwałe i ładne.
Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na doradzenie odpowiednich wymiarów kluczowych parametrów schodów, po to aby korzystanie z nich stało się najprzyjemniejszą czynnością w ciągu dnia.
Schody raz wykonane służą właścicielowi przez długie lata. Starzeją się wraz z nim. Powinny wytrzymać trudy codziennego użytkowania i w każdym momencie zapewnić maksymalną wygodę.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiadamy bogate portfolio wykonanych schodów, z którym klient może się zapoznać i wybrać dla siebie najładniejsze schody według swojego gustu i preferencji. Ciągle śledzimy nowe trendy w projektowaniu schodów. Staramy się za nimi nadążyć, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.
Zalety schodów drewnianych
Schody w wielu wnętrzach, oprócz roli komunikacyjnej, są także jednym z elementów ich wystroju.
Drewno jest materiałem naturalnym, będącym synonimem elegancji i dobrego stylu. Schody często są ozdobą holu lub salonu, nadając tym pomieszczeniom indywidualny charakter. Schody drewniane wnoszą do pomieszczenia wrażenie ciepła oraz urok naturalnego, ekologicznego i zdrowego środowiska.
- Drewno pasuje do każdego wnętrza i ładnie komponuje się w połączeniu z innymi materiałami – szkłem czy metalem.
- Drewno jest materiałem „ciepłym” i miłym w dotyku. Odczujesz to chodząc po schodach boso.
Mając do dyspozycji wiele gatunków drewna możesz dowolnie kształtować charakter wnętrza. Kolor, faktura, usłojenie wpływają na ostateczny efekt wizualny całej przestrzeni wokół schodów.
Rodzaje konstrukcji schodów drewnianych
Podstawą tego typu schodów są dwie belki policzkowe. Stopnice i podstopnice wsunięte są w gniazda wyfrezowane w belkach policzkowych. Przez stopień i belki policzkowe przechodzi metalowy pręt, skręcony z dwóch stron.
Kolejna odmiana schodów policzkowych. W schodach tych, stopień jest nakładany na policzek wewnętrzny i wpuszczany w policzek zewnętrzny przymocowany do ściany.
Konstrukcja policzkowo-sztycowa (bolcowa). Od wewnętrznej strony schodów stopnie łączone są pionowymi (metalowymi lub drewnianymi) bolcami, od zewnątrz policzkiem przytwierdzonym do ściany.
Typy schodów drewnianych
Schody proste
Schody w jednej linii, bez zabiegów.
Schody 1/2 zabiegu
Schody zabiegowe zawracają o kąt 180 stopni. W miejscu zabiegu posiadają stopnie (nie spocznik).
Schody 1/2 zabiegu z podestem
Zabieg pod kątem 180 stopni, posiadają spocznik w miejscu zabiegu schodów.
Schody 1/4 zabiegu
Schody zabiegowe skierowane pod kątem 90 stopni.